اخبار

٢٢ تیر ١٣٩٦

وزیر اقتصاد:

بانک ملی از نمادهای تلاش استقلال طلبانه ملت ایران است

بانک ملی از نمادهای تلاش استقلال طلبانه ملت ایران است

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، علی طیب نیا که در آیین افتتاح موزه بانک ملی ایران با حضور معاون اول رییس جمهور سخن می گفت، با بیان این مطلب، به ذکر تاریخچه ای از تلاش های انجام گرفته برای تاسیس نخستین بانک مستقل ایرانی از اوایل دوره قاجار و پس از آن، پیروزی جنبش مشروطه تا افتتاح بانک ملی در سال ۱۳۰۶ اظهار داشت: از همان زمان، بانک ملی همواره در زمینه بانکداری، پیشرو و پیشتاز بوده و با بیش از سه هزار شعبه و ۴۰ هزار کارمند، دارای سرمایه و انباشتی ارزشمند از دانش و تجربه بانکداری است.

طیب نیا با ابراز خرسندی از تلاش موثر بانک ملی برای ایفای نقش پیشرو و پیشتاز در نظام بانکداری کشور، افزود: البته معتقدم این تلاش ها با توجه به سابقه و ظرفیت های بزرگ بانک ملی، هنوز کافی و شایسته جایگاه والای آن نیست.

وی در ادامه به تشریح انتظارات دولت از بانک ملی به عنوان یکی از موفق ترین و پرسابقه ترین بانک های کشور در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پرداخت و ابراز امیدواری کرد، این بانک تلاش بیشتری در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط و تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی ایفا کند.

طیب نیا افزود: بانک ملی با پشتوانه ۹۰ سال سابقه موفق خود و با بهره گیری از ریسک اعتباری صفر، باید در راستای کاهش نرخ سود بانکی، نقش پیشتاز را ایفا کند.

وزیر اقتصاد استفاده مطلوب از فضای پسابرجام و گشایش های ایجاد شده برای توسعه روابط و همکاری های بین بانکی با باتک های بزرگ را یکی دیگر از انتظارات دولت از بانک ملی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال عنوان کرد.

پیشتازی در زمینه ارتقای شفافیت و مبارزه با فساد، سرعت بخشیدن به واگذاری دارایی های مازاد و تسریع در ارتقا و اصلاح ساختار نظام بانکداری از جمله دیگر انتظارات دولت از بانک ملی از زبان وزیر اقتصاد بود.